KONST / Litografier / Färglitografi 8368570
*
nr 836 8570
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi , Pierre Olofsson (1921-1996), 161/360, motivets mått: 15x12
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2013
kl 19:44:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 23:26:04
1
350 kr
2/7 06:49:15
2
350 kr
2/7 06:49:29
2
400 kr
15/7 17:13:41
3
700 kr
15/7 18:01:05
4
500 kr
15/7 19:19:20
3
800 kr
15/7 19:37:20
5
Vinnande bud
15/7 19:39:45
3
1.100 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
*
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
nr 836 8570
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi , Pierre Olofsson (1921-1996), 161/360, motivets mått: 15x12
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/7 23:26:04 | 1 | 350 kr |
| 2/7 06:49:15 | 2 | 350 kr |
| 2/7 06:49:29 | 2 | 400 kr |
| 15/7 17:13:41 | 3 | 700 kr |
| 15/7 18:01:05 | 4 | 500 kr |
| 15/7 19:19:20 | 3 | 800 kr |
| 15/7 19:37:20 | 5 | Vinnande bud |
| 15/7 19:39:45 | 3 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38



